Hakkımızda

GÜRSOY SANAT; 1993 yılında Ankara’da  eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştır. Türkiye’nin ve Ankara’nın Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilk resim kurslarından biri olma özelliğine sahiptir. Bu anlamda Eğitim ve öğretim faaliyetlerine daha profesyonel bir yaklaşım tarzı benimsemiştir. Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygunluğu yanı sıra alanlarında uzman ve kadrolu eğitmenler ile  çalışmalarına devam etmektedir.

Kursumuz Güzel Sanatlar Fakültelerinin, Güzel Sanatlar Liselerinin ve Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümlerinin özel yetenek sınavlarında geçmişten bu yana yüzlerce öğrencinin başarılı olmasını sağlamıştır. Almış olduğumuz bu başarı yılların vermiş olduğu tecrübe, birikim ve disiplinli eğitim anlayışı ile gerçekleşmiştir.

Öğrencilerimizi özel yetenek sınavlarına hazırlamanın yanı sıra gelecekte meslek edinecekleri alanlar hakkında bilgilendirme ve rehberlik hizmetinde vererek eğitim ve öğretim hayatlarında doğru bir yol izlemeleri amaç edinmiştir. Bu nedenle Türkiye’nin her yerinden öğrenciler  bizi talep etmekte ve eğitim programlarına katılmaktadırlar.

“Unutmayalım Doğru Seçimler, Doğru Sonuçlar Yaratır.”

Sanat eğitimi alanında devam eden faaliyetlerimize yeni sanatsal aktiviteler katmak ve daha fazla kitlelere ulaşmak  için çalışmalarımıza  hızla devam etmekteyiz. En geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen kurumumuz bu sayede yetenekli ve sanata karşı duyarlı olan gençleri tespit ederek onları en iyi şekilde yetiştirmeyi amaçlamıştır.

Bu suretle ileride ülke sanatı için önemli atılımlar yapabilen sanatçı adayları yetişmesine imkân ve olanak sağlamıştır. Bunun devamı için aynı gayret ve disiplin içerisinde çalışmalara devam etmekteyiz.

Sanat dilini kullanarak insanlar ve toplumlar arasında barışı sağlamak, mutlu ve huzurlu bireylerden yola çıkarak kültürlü ve bilinçli toplumlar oluşturmayı amaç edinmiştir. Çağdaş ve modern eğitim anlayışı ile disiplinli ve güler yüzlü davranmayı misyon edinmiştir.

Halen Ankara’da çalışmalarına devam eden kurumumuza siz sanat severleri bekler saygılar sunarız.