40. Grafik Tasarım Sergisi İçin Başvurular Başladı!

Hacettepe Güzel Sanatlar Fakültesi 2021 Sınav Duyurusu

Heykeller Yine Terasta Buluşuyor!

Grafik Tasarım Sergisi’ne başvurular başladı. 1981 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye’de grafik tasarıma ilişkin ciddi bir bellek oluşturan sergi 40 yaşında! 8 Ekim-8 Kasım 2021 tarihlerinde Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek 40. Grafik Tasarım Sergisi’ne erken katılım için son gün 2 Temmuz; son katılım tarihi ise 30 Temmuz 2021.

1981’den bu yana düzenlenen ve Türkiye’de grafik tasarımın belleği niteliğindeki Grafik Tasarım Sergisi 40. yılını kutluyor. 40. Grafik Tasarım Sergisi’ne erken katılım için son gün 2 Temmuz, son katılım tarihi ise 30 Temmuz 2021.

Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen, 8 Ekim-8 Kasım 2021tarihlerinde Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek 40. Grafik Tasarım Sergisi’nde, GMK Ödüllerinin yanı sıra pek çok özel ödül verilecek. Eylül 2020itibarıyla üretilmiş işlerden oluşacak sergiye 25 kategoride başvuru yapılabilir.

Serginin görsel kimlik tasarımı, geçtiğimiz yılki yarışmada da İlan (Gazete/Dergi) Tasarımı kategorisinde En İyi Ödülü kazanan Kaan İşcan tarafından gerçekleştirildi.

40. Grafik Tasarım Yarışması’nın Seçici Kurulunda bu yıl Aslı Altay, Gülizar Çepoğlu, Murat Celep, Ozan Karakoç, Özlem Özkal, Serdar Benli ve Umay Çubukçu; Öğrenci Projeleri Seçici Kurulunda Emel Karadeniz, Mesut Uğurlu ve Ulaş Uğur yer alıyor.

GMK ödüllerinin yanı sıra Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülü, İhap Hulusi Afiş Ödülü, Sait Maden Tipografi Ödülü, TÜYAP Kitap Kapağı Ödülü ve Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, ilgili kurum ve kuruluşların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilmeye devam ediyor.

GMK üyesi olma koşulu aranmaksızın tüm grafik tasarımcıların Eylül 2020 itibarıyla ürettikleri işleriyle 25 kategoride başvurabileceği sergiye ilişkin ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız. 39. Grafik Tasarım Sergisi’ne ilişkin görsellere ve Grafik Tasarım Sergileri arşivine ise buradan erişebilirsiniz.

Total
0
Share